Xhelal Bajrami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Xhelal Bajrami është politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut .

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai u lind më 17 nëntor 1973 në qytetin e Kumanovës . Në vitin 2002 ka diplomuar në Fakultetin Juridik të Universitetit të Tetovës . Nga viti 2002 deri në vitin 2005 ka qenë vullnetar në gjykatën e Kumanovës, ndërsa nga viti 2005 deri në vitin 2006 ka qenë mësimdhënës në Shkollën e Mesme Ekonomike. Në periudhën 2008-2011 ka qenë Ministër i Punës dhe Politikës Sociale i Republikës së Maqedonisë . Më pas u emërua zëvendësministër i Brendshëm .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]