Xhuljeta Kulla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Xhuljeta Kulla u lind më 31 dhjetor 1946 në Berat dhe u rrit Kuçove. Ndoqi studimet në Liceun Artistik “Jordan Misja” në Tiranë dhe më pas Shkollen e Lartë për aktore në universitetin “Aleksander Mojsiu” qe u be pjesë e Akademisë së Arteve.[1] Ajo është një aktore shqiptare e njohur në filmat Fjalë pa fund (1986) dhe Zëvendësi i grave (1987). [2]


References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 27 nëntor 2018. Marrë më 10 dhjetor 2018. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  2. ^ https://www.imdb.com/name/nm1065778/bio?ref_=nm_ov_bio_sm