Xhuljeta Kulla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Xhuljeta Kulla u lind më 31 dhjetor 1946 në Berat dhe u rrit Kuçove. Ndoqi studimet në Liceun Artistik “Jordan Misja” në Tiranë dhe më pas Shkollen e Lartë për aktore në universitetin “Aleksander Mojsiu” qe u be pjesë e Akademisë së Arteve.[1] Ajo është një aktore shqiptare e njohur në filmat Fjalë pa fund (1986) dhe Zëvendësi i grave (1987). [2]


References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]