Fjalë pa fund

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fjalë pa fund
Arkivi i filmit
Fjalë pa fund.jpg
Titulli shqip Fjalë pa fund
Origjinali Fjalë pa fund
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Spartak Pecani
Skenari Natasha Lako
Muzika e filmit Aleksander Lalo
Kameramani Saim Kokona
Drejtori artistik Teodor Siliqi
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Vladimir Muzha
Luiza Xhuvani
Xhuljeta Kulla
Marko Bitraku
Aktorët tjerë
Marika Kallamata
Drita Pelingu

"Fjalë pa fund" është film shqiptar i vitit 1986 me regji nga Spartak Pecani, skenari nga Natasha Lako, muzikën kompozoi Aleksander Lalo, kurse producent ishte Shqipëria e Re.

Përmbajtja e filmit[redakto | përpunoni burim]

Bardhyli dhe Madalena janë një çift i sapomartuar. Ata jetojnë të lumtur dhe në harmoni deri në momentin kur Bardhyli ndikohet nga fjalët e komshinjve të panjohur. Midis bashkëshortëve fillojnë zënkat dhe zemërimi.

Aktorët[redakto | përpunoni burim]