Yasuharu Kurata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yasuharu Kurata
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuharu Kurata
Data e lindjes (1963-02-01) 1 Shkurt, 1963 (58 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986–1991Honda
1991–1992Yomiuri
Ekipi kombëtar
198–1987Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yasuharu Kurata (lindur më 1 Shkurt 1963) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1986 1 0
1987 5 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]