Yasuharu Sorimachi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yasuharu Sorimachi
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuharu Sorimachi
Data e lindjes (1964-03-08) 8 Mars, 1964 (57 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987–1993Yokohama Flügels
1994–1997Bellmare Hiratsuka
Ekipi kombëtar
1990–1991Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yasuharu Sorimachi (lindur më 8 Mars 1964) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1990 2 0
1991 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]