Yasuhiko Okudera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yasuhiko Okudera
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuhiko Okudera
Data e lindjes (1952-03-12) 12 Mars, 1952 (69 vjeç)
Vendi i lindjesKazuno, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1970–1977Furukawa Electric
1977–1980Köln
1980–1981Hertha
1981–1986Werder Bremen
1986–1988Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1972–1987Japonia32(9)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yasuhiko Okudera (lindur më 12 Mars 1952) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 32 ndeshje dhe ka shënuar 9 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1972 6 1
1973 0 0
1974 0 0
1975 5 0
1976 8 7
1977 4 0
1978 0 0
1979 0 0
1980 0 0
1981 0 0
1982 0 0
1983 0 0
1984 0 0
1985 0 0
1986 4 0
1987 5 1
Gjithsej 32 9

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]