Yasutaro Matsuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yasutaro Matsuki
Të dhënat personale
Emri i plotëYasutaro Matsuki
Data e lindjes (1957-11-28) 28 Nëntor, 1957 (63 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1973–1990Yomiuri
Ekipi kombëtar
1984–1986Japonia11(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yasutaro Matsuki (lindur më 28 Nëntor 1957) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 3 0
1985 6 0
1986 2 0
Gjithsej 11 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]