Yeles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yeles
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Yeles is located in Spanjë
Yeles
Yeles

Koordinatat: 40°7′V 3°48′P / 40.117°V 3.800°P / 40.117; -3.800

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Yeles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 548 m (m.n.d.)
Popullsia 3113 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Yeles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Yeles, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Yeles ka 3113 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Yeles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale