Yepes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yepes
Komunë
Vendndodhja
Yepes is located in Spanjë
Yepes
Yepes

Koordinatat: 39°54′10″V 3°37′25″P / 39.90278°V 3.62361°P / 39.90278; -3.62361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Mesa de Ocaña
Kryetari i Bashkisë Antonio Rodríguez-Tembleco de la Oliva (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 85 km2
Lartësia 699 m (m.n.d.)
Popullsia 5200 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi See text
Vendasit Yepero, ra Yepesino, na Hipponense, sa
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45313
Prefiksi 34 (España) + 925 (provincia de Toledo) + 154/155/147
Koordinatat 39° 54′ 10″ Veri

3° 37′ 25″ Perëndim


Yepes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mesa de Ocaña, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Yepes ka 5200 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 85 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Yepes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale