York University

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
York University

York University-s është një nga universitetet më të vjetra dhe më me emër në Canada, i themeluar në vitin 1959. Ndodhet në Toronto të Ontario.[1]

Pranimi në YU është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 48000 studente undergraduate dhe 2000 master.[2][3]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ The 2011 Maclean's Law School Rankings Arkivuar 13 nëntor 2013 tek Wayback Machine, Oncampus.macleans.ca, 2011-09-15
  2. ^ York University School of Social Work, Yorku.ca, 2009-01-06
  3. ^ Schulich School of Business: Schulich School of Business Global Rankings Arkivuar 29 shkurt 2016 tek Wayback Machine, Schulich.yorku.ca, 2014-01-06

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]