Yoshiharu Ueno

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshiharu Ueno
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshiharu Ueno
Data e lindjes (1973-04-21) 21 Prill, 1973 (48 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2007Yokohama F. Marinos
Ekipi kombëtar
2000Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshiharu Ueno (lindur më 21 Prill 1973) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]