Yoshiichi Watanabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshiichi Watanabe
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshiichi Watanabe
Data e lindjes (1954-04-05) 5 Prill, 1954 (67 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1977–1982Mazda
Ekipi kombëtar
1979Japonia6(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshiichi Watanabe (lindur më 5 Prill 1954) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 6 1
Gjithsej 6 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]