Yoshikatsu Kawaguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshikatsu Kawaguchi
Yoshikatsu Kawaguchi - ji kick.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshikatsu Kawaguchi
Data e lindjes (1975-08-15) 15 Gusht, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualSC Sagamihara
Numri23
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2001Yokohama F. Marinos
2001–2003Portsmouth
2003–2004Nordsjælland
2005–2013Júbilo Iwata
2014–2015FC Gifu
2016–SC Sagamihara
Ekipi kombëtar
1997–2008Japonia116(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshikatsu Kawaguchi (lindur më 15 gusht 1975) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 116 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 21 0
1998 9 0
1999 3 0
2000 8 0
2001 9 0
2002 2 0
2003 2 0
2004 11 0
2005 14 0
2006 19 0
2007 12 0
2008 6 0
Gjithsej 116 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]