Yoshinobu Minowa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshinobu Minowa
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshinobu Minowa
Data e lindjes (1976-06-02) 2 Qershor, 1976 (45 vjeç)
Vendi i lindjesKawasaki, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2000Júbilo Iwata
2000–2008Kawasaki Frontale
2008–2010Consadole Sapporo
Ekipi kombëtar
2005Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshinobu Minowa (lindur më 2 Qershor 1976) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2005 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]