Yoshinori Ishigami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshinori Ishigami
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshinori Ishigami
Data e lindjes (1957-11-04) 4 Nëntor, 1957 (63 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976–1990Yamaha Motors
Ekipi kombëtar
1984–1986Japonia12(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshinori Ishigami (lindur më 4 Nëntor 1957) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 1 0
1985 8 0
1986 3 0
Gjithsej 12 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]