Yoshio Kato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshio Kato
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshio Kato
Data e lindjes (1957-08-01) 1 Gusht, 1957 (64 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1993JEF United Ichihara
Ekipi kombëtar
1980–1981Japonia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshio Kato (lindur më 1 Gusht 1957) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 3 0
1981 5 0
Gjithsej 8 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]