Yoshio Kikugawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshio Kikugawa
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshio Kikugawa
Data e lindjes (1944-09-12) 12 Shtator, 1944 (77 vjeç)
Vendi i lindjesFujieda, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1968–1974Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1969–1971Japonia16(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshio Kikugawa (lindur më 12 Shtator 1944) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 16 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1969 2 0
1970 12 0
1971 2 0
Gjithsej 16 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]