Yoshiro Moriyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshiro Moriyama
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshiro Moriyama
Data e lindjes (1967-11-19) 19 Nëntor, 1967 (52 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991–1995Sanfrecce Hiroshima
1996–1997Yokohama Flügels
1998Júbilo Iwata
1999Bellmare Hiratsuka
Ekipi kombëtar
1994Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshiro Moriyama (lindur më 19 Nëntor 1967) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 7 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]