Yoshitada Yamaguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshitada Yamaguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshitada Yamaguchi
Data e lindjes (1944-09-28) 28 Shtator, 1944 (76 vjeç)
Vendi i lindjesFujieda, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1967–1975Hitachi
Ekipi kombëtar
1964–1973Japonia49(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshitada Yamaguchi (lindur më 28 Shtator 1944) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 49 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1964 1 0
1965 4 0
1966 7 0
1967 4 0
1968 3 0
1969 4 0
1970 12 0
1971 6 0
1972 5 0
1973 3 0
Gjithsej 49 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]