Yuichi Komano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuichi Komano
Të dhënat personale
Emri i plotëYuichi Komano
Data e lindjes (1981-07-25) 25 Korrik, 1981 (39 vjeç)
Vendi i lindjesWakayama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri50
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2007Sanfrecce Hiroshima
2008–2015Júbilo Iwata
2016–FC Tokyo
Ekipi kombëtar
2005–2013Japonia78(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuichi Komano (lindur më 25 korrik 1981) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 78 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2005 5 0
2006 10 0
2007 12 0
2008 13 0
2009 9 0
2010 11 0
2011 7 1
2012 5 0
2013 6 0
Gjithsej 78 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]