Yuji Kishioku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuji Kishioku
Të dhënat personale
Emri i plotëYuji Kishioku
Data e lindjes (1954-04-02) 2 Prill, 1954 (67 vjeç)
Vendi i lindjesMuroran, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1973–?Nippon Steel
Ekipi kombëtar
1979–1980Japonia10(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuji Kishioku (lindur më 2 Prill 1954) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 5 0
1980 5 2
Gjithsej 10 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]