Yuji Nakazawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuji Nakazawa
Nakazawa 20080622.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYuji Nakazawa
Data e lindjes (1978-02-25) 25 Shkurt, 1978 (43 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualYokohama F. Marinos
Numri22
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2001Tokyo Verdy
2002–Yokohama F. Marinos
Ekipi kombëtar
1999–2010Japonia110(17)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuji Nakazawa (lindur më 25 Shkurt 1978) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 110 ndeshje dhe ka shënuar 17 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 1 0
2000 6 2
2001 2 0
2002 1 0
2003 4 0
2004 15 5
2005 12 1
2006 12 1
2007 13 2
2008 16 4
2009 14 2
2010 14 0
Gjithsej 110 17

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]