Yuji Sakakura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuji Sakakura
Të dhënat personale
Emri i plotëYuji Sakakura
Data e lindjes (1967-06-07) 7 Qershor, 1967 (54 vjeç)
Vendi i lindjesYokkaichi, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990–1994JEF United Ichihara
1995Nagoya Grampus Eight
1996–1997Brummell Sendai
Ekipi kombëtar
1990–1991Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuji Sakakura (lindur më 7 Qershor 1967) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për përfaqësuesen japoneze ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1990 5 0
1991 1 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]