Yuki Abe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuki Abe
Yuki Abe 7.05.2011.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYuki Abe
Data e lindjes (1981-09-06) 6 Shtator, 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Reds
Numri22
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–2006JEF United Chiba
2007–2010Urawa Reds
2010–2011Leicester City
2012–Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2005–2011Japonia53(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuki Abe (lindur më 6 shtator 1981) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 53 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2005 5 0
2006 8 1
2007 11 1
2008 9 0
2009 8 1
2010 9 0
2011 3 0
Gjithsej 53 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]