Yuki Kobayashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuki Kobayashi
Të dhënat personale
Emri i plotëYuki Kobayashi
Data e lindjes (1992-04-24) 24 Prill, 1992 (29 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualHeerenveen
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2012Tokyo Verdy
2012–2016Júbilo Iwata
2016–Heerenveen
Ekipi kombëtar
2016–Japonia2(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuki Kobayashi (lindur më 24 Prill 1992) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2016 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]