Yuki Otsu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuki Otsu
Yuki Otsu 2012 Borussia Mönchengladbach (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYuki Otsu
Data e lindjes (1990-03-24) 24 Mars, 1990 (31 vjeç)
Vendi i lindjesMito, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashiwa Reysol
Numri10
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2011Kashiwa Reysol
2011–2012Borussia Mönchengladbach
2012–2014VVV-Venlo
2015–Kashiwa Reysol
Ekipi kombëtar
2013Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuki Otsu (lindur më 24 Mars 1990) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]