Yukitaka Omi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yukitaka Omi
Të dhënat personale
Emri i plotëYukitaka Omi
Data e lindjes (1952-12-25) 25 Dhjetor, 1952 (68 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1969–1986Yomiuri
Ekipi kombëtar
1978–1980Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yukitaka Omi (lindur më 25 Dhjetor 1952) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1978 1 0
1979 0 0
1980 5 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]