Yuncler

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuncler
Komunë
Vendndodhja
Yuncler is located in Spanjë
Yuncler
Yuncler

Koordinatat: 40°2′26″V 3°54′13″P / 40.04056°V 3.90361°P / 40.04056; -3.90361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku La Sagra
Kryetari i Bashkisë Luis Miguel Martín Ruiz (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18 km2
Lartësia 534 m (m.n.d.)
Popullsia 3332 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi See text
Vendasit Yunclereño,a o Yuncleroso, sa
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45529
Koordinatat 40° 2′ 26″ Veri

3° 54′ 13″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.yuncler.com


Yuncler është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Sagra, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Yuncler ka 3332 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]