Yunclillos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yunclillos
Komunë
Vendndodhja
Yunclillos is located in Spanjë
Yunclillos
Yunclillos

Koordinatat: 40°1′18″V 3°59′11″P / 40.02167°V 3.98639°P / 40.02167; -3.98639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Yunclillos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31 km2
Lartësia 517 m (m.n.d.)
Popullsia 706 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 1′ 18″ Veri

3° 59′ 11″ Perëndim


Yunclillos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Yunclillos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Yunclillos ka 706 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]