Yuncos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuncos
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Yuncos is located in Spanjë
Yuncos
Yuncos

Koordinatat: 40°5′V 3°52′P / 40.083°V 3.867°P / 40.083; -3.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Yuncos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15 km2
Lartësia 551 m (m.n.d.)
Popullsia 6,603 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Yuncos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Yuncos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Yuncos ka 6,603 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Yuncos – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale