Yutaka Akita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yutaka Akita
Yutaka Akita (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYutaka Akita
Data e lindjes (1970-08-06) 6 Gusht, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesNagoya, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–2003Kashima Antlers
2004–2006Nagoya Grampus Eight
2007Kyoto Sanga FC
Ekipi kombëtar
1995–2003Japonia44(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yutaka Akita (lindur më 6 gusht 1970) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 44 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 2 1
1996 2 0
1997 16 2
1998 10 0
1999 7 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 3 0
2003 4 1
Gjithsej 44 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]