Zërkla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zërkla
Зркле
Fshat
noform
Vendndodhja
Zërkla is located in Republika e Maqedonisë
Zërkla
Zërkla
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 748 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 39′ 31″ Veri

21° 09′ 03″ Lindje

Popullsia 86 banorë (2002)

Zërkla (maqedonisht: Зркле) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.