Zabërçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zabërçani
Fshat
Vendndodhja
Zabërçani is located in Maqedonia e Veriut
Zabërçani
Zabërçani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 644 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7504
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 25′ 45″ Veri

21° 29′ 53″ Lindje

Popullsia 72 banorë (2002)