Zahínos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zahínos
Komunë
Vendndodhja
Zahínos is located in Spanjë
Zahínos
Zahínos

Koordinatat: 39°19′V 6°57′P / 39.317°V 6.950°P / 39.317; -6.950

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Zahínos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45 km2
Lartësia 374 m (m.n.d.)
Popullsia 2864 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Zahínos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Zahínos, të provincës Badajoz, në Extremadura. Zahínos ka 2864 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]