Zamayón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zamayón
Komunë
Vendndodhja
Zamayón is located in Spanjë
Zamayón
Zamayón

Koordinatat: 41°8′54″V 5°49′49″P / 41.14833°V 5.83028°P / 41.14833; -5.83028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Tierra de Ledesma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.9 km2
Lartësia 811 m (m.n.d.)
Popullsia 191 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 8′ 54″ Veri

5° 49′ 49″ Perëndim


Zamayón ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Ledesma, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Zamayón ka 191 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]