Zarza-Capilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Zarza-Capilla
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Zarza-Capilla is located in Spanjë
Zarza-Capilla
Zarza-Capilla

Koordinatat: 38°48′V 5°10′P / 38.800°V 5.167°P / 38.800; -5.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku La Serena
Kryetari i Bashkisë Fracisco Javier Sánchez Caballero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 92 km2
Lartësia 579 m (m.n.d.)
Popullsia 363 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare Ayuntamiento de Zarza-Capilla


Zarza-Capilla ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Serena, të provincës Badajoz, në Extremadura. Zarza-Capilla ka 363 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]