Zarzuela del Pinar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zarzuela del Pinar
Komunë
Vendndodhja
Zarzuela del Pinar is located in Spanjë
Zarzuela del Pinar
Zarzuela del Pinar

Koordinatat: 41°15′37″V 4°11′4″P / 41.26028°V 4.18444°P / 41.26028; -4.18444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Segovia
Qarku
Kryetari i Bashkisë Eleuterio Nicolás Ortega Lobo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.76 km2
Lartësia 893 m (m.n.d.)
Popullsia 491 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 15′ 37″ Veri

4° 11′ 4″ Perëndim


Zarzuela del Pinar ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Segovia, në Castile dhe León. Zarzuela del Pinar ka 491 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.76 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]