Zef Benusi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zef Benusi (Shkodër, 1900 - 1965) ka qenë jurist dhe ministër i shtetit shqiptar. U dënua me 5 vjet burg nga Gjyqi Special.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]