Zeist

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zeist (kthjellim).


Zeist
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Zeist.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Zeist
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°05′15″V 5°14′30″L / 52.0875°V 5.241667°L / 52.0875; 5.241667 (Zeist)Koordinatat: 52°05′15″V 5°14′30″L / 52.0875°V 5.241667°L / 52.0875; 5.241667 (Zeist)
Sipërfaqja 48,64 km2
Popullsia 60.895 banorë 2011
Dendësia 1.251,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 030
Kodi Postar 3700-3709
Kodi statistikor 0355
Zeist is located in Hollandë
Zeist
Zeist
Zeist – harta_foto
www.zeist.nl

Zeist është një qytet dhe komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 48.64 km² dhe popullsi 60895 banorë[1]. Zeist është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht