Zemheri (serial televiziv)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zemheri
GjiniaRomancë
Dramë
Shkruar ngaSema Ergenekon
Regjia ngaHilal Saral
LuajnëAlperen Duymaz
Ayça Ayşin Turan
Hazal Filiz Kucukkose
Caner Cindoruk
KompozitorëtSaki Çimen
Uğur Ateş
ShtetiFlamuri Turqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve1
Nr. i episodeve10
Prodhimi
ProdhuesiKerem Çatay
Vendodhja e prodhimitStamboll
Kohëzgjatja130 minuta
Kompania e prodhimitAy Yapım
Transmetimi
Programi origjinalShow TV
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi origjinalLua error te mw.lua te rreshti 143: field 'month' missing in date table.
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

Zemheri (sq. Acari) është një serial televiziv turk i zhanrit dramë, prodhuar nga Ay Yapım, episodi i parë i të cilit u dha më 15 janar 2020, me regji nga Hilal Saral dhe shkruar nga Sema Ergenekon.[1][2]

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Episodet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Viti Episodet Kanali
num_seasons i parë 25 janar 2020 18 mars 2020 2020 10 Show TV

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]