Hazal Filiz Küçükköse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hazal Filiz Küçükköse
U lind në9 shkurt 1988[1]
ArsimiUniversiteti Kırıkkale (u largua)
Universiteti i Ankarasë[2]
ProfesioniAktore
Bashkëshorti/jaTuan Tunalı (m. 2014; div.2018)[2]

Hazal Filiz Küçükköse (lindi më 9 shkurt 1988) është aktore turke.[3]

Jeta dhe karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Hazal përfundoi shkollën e mesme në Ankara.[1] Küçükköse, e cila ka studiuar në Departamentin e Biologjisë në Fakultetin e Shkencave dhe Letërsisë në Kırıkkale deri në semestrin e tretë, tani po vazhdon studimet e saj universitare në Departamentin e Kimisë në Fakultetin e Shkencave të Universitetit të Ankarasë. Küçükköse deklaroi se ajo u zbulua nga një drejtor i kastit i cili pa rastësisht fotot e saj në një faqe rrjetesh sociale dhe se karriera e saj e aktrimit filloi me pjesëmarrjen e saj në përzgjedhjet e aktorëve.[4] Küçükköse tha: "E gjeta veten para kamerës ndërsa përgatitesha për vizën e përgjithshme të biologjisë."[4]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seriale
Viti Titulli Roli
2009-2010 Deniz Yıldızı Gozde
2011-2012 Kalbim Seni Seçti Ada
2012 Ustura Kemal Kalisto
2012 Uçurum Mysafir
2014 Beni Affet Lejla
2014 Günahkar Aslihan Karasu
2015-2017 Dashuri e Pafund Zejnep Sojdere Kozxhollu
2017 Rüya Elif Ardallë
2018 Mehmed: Bir Cihan Fatihi Melike
2020 Zemheri Berrak
2022 Bir Peri Masalı Neslihan Koksal
Internet
Viti Titulli Roli
2023 Kötü Adamın 10 Günü Buket

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b c "Hazal Filiz Küçükköse". Ntv.com (në turqisht). Arkivuar nga origjinali më 23 maj 2017. Marrë më 2 tetor 2017.
  2. ^ a b "Hazal Filiz Küçükköse". Sabah.com.tr (në turqisht). Marrë më 2 tetor 2017.
  3. ^ "Hazal Filiz Küçükköse". Beyazperde.com (në turqisht). Marrë më 2 tetor 2017.
  4. ^ a b "Hazal Filiz Küçükköse". Sabah.com.tr (në turqisht). Marrë më 2 tetor 2017.