Zeqir Ramçilloviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zeqir Ramçilloviq (maqedonisht: Зеќир Рамчиловиќ ; i lindur më 16.3.1975, në Konjare të poshtme) është një politikan boshnjak nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Zeqir Ramçilloviq kandidoj si pjesë e AVAZ-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Zeqir Ramçilloviq". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)