Zhabjaku (Mal i Zi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Zhabljak)
Shko te: navigacion, kërko

Zhabjak, (malazezisht: Жабљак/Žabljak) është vendbanim dhe qendër e njësis administrative në Mal të Zi.

Pak histori[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Zhabjaku (Mal i Zi) – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale