Jump to content

Zhaklina Llazarevska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Zhaklina Llazarevska (maqedonisht: Жаклина Лазаревска; e lindur më 3.11.1964, në Ohër) është një politikane maqedonase nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Zhaklina Llazarevska kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Zhaklina Llazarevska". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017.