Zhaklina Peshevska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zhaklina Peshevska (maqedonisht: Жаклина Пешевска; e lindur më 7.8.1978, në Shkup) është një politikane maqedonase nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Zhaklina Peshevska kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Zhaklina Peshevska". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.