Zierikzee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zierikzee (kthjellim).


Zierikzee
Zierikzee/Zurrikzeê
—  qytet  —
stema_figuraFlag of Zierikzee.svg
Pamje nga Zierikzee

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Komuna Schouwen-Duiveland
Gjuha zyrtare Holandisht, dialekti zelandez
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°38′59″V 3°54′59″L / 51.64972°V 3.91639°L / 51.64972; 3.91639 (Zierikzee)Koordinatat: 51°38′59″V 3°54′59″L / 51.64972°V 3.91639°L / 51.64972; 3.91639 (Zierikzee)
Popullsia 10,313 banorë 2001
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31)
Kodi Postar 4300-4303
Vendndodhja
Zierikzee is located in Hollandë
Zierikzee
Zierikzee
Zierikzee – harta_foto
www.zierikzee-monumentenstad.nl

Zierikzee është një qytezë në Schouwen-Duiveland, provinca ZelandaHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 10.313 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda