Jump to content

Schouwen-Duiveland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Schouwen-Duiveland
Flamuri i Schouwen-Duiveland
Stema zyrtare e Schouwen-Duiveland
Popullsia
 • Gjithsej34.206
Faqja zyrtarewww.schouwen-duiveland.nl

Schouwen-Duiveland është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 488.94 km² dhe popullsi 34206 banorë[1]. Zierikzee është kryeqendra e komunës.

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda