Zoran Pançiç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Zoran Pançiç (Serbisht: Зоран Панчић; lindi më 25 shtator 1953) është lundrues serb që përfaqësoi Jugosllavinë. Ai dhe Milorad Stanulov janë të vetmit serb që fituan medalje olimpik në kanotazh.