Zutphen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zutfania (kthjellim).


Zutfania
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Zutphen.svg
Pamje nga Zutphen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Zutphen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°08′00″V 6°12′00″L / 52.1333°V 6.2°L / 52.1333; 6.2 (Zutfania)Koordinatat: 52°08′00″V 6°12′00″L / 52.1333°V 6.2°L / 52.1333; 6.2 (Zutfania)
Sipërfaqja 42,84 km2
Popullsia 46.877 banorë 2010
Dendësia 1.094,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0575
Kodi Postar 7200-7207, 7230-7232
Kodi statistikor 0301
Vendndodhja
Zutphen is located in Hollandë
Zutphen
Zutphen
Zutfania – harta_foto
www.zutphen.nl

Zutfania është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 42.84 km² dhe popullsi 46877 banorë[1]. Zutphen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland