Zvençani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zvençani
Звечан
Fshat
noform
Vendndodhja
Zvençani is located in Maqedonia e Veriut
Zvençani
Zvençani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 694 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 42′ 04″ Veri

21° 07′ 24″ Lindje

Popullsia 70 banorë (2002)

Zvençani (maqedonisht: Звечан) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.